Vi er her for at hjælpe! …og vi er ret mange

Hovednummer og email

Telefon 93 52 09 00
E-mail info@ungaalborg.dk

Hovedkontoret

Skole- & Kulturforvaltningen

UngAalborg / Aalborg Ungdomsskole

Godthåbsgade 8

9400 Nørresundby

Ungdomsskoleleder

Rasmus Flemming Jensen

rj-skole@aalborg.dk | +45 93520901

Aalborg Uddannelsescenter / UngAUC

Leder Vivi Kirch

vk-skole@aalborg.dk | +45 31994261

Afd. leder for skoler og klubber

Torben Jespersen Nielsen

toni-skole@aalborg.dk | +45 93520913

 

Servicemearbejdere

Servicecenteret

 Henrik Olesen / +45 25 20 03 67

Servicecenteret, K. Christensensvej 6, 9200 Aalborg SV

Teknisk Servicemedarbejder

Jan Stokkendal / +45 93 52 09 32 

Administration

Sekretær

Rikke Karup Wulff

rkw-skole@aalborg.dk | +45 93520915

Ekspeditionssekretær

Mariann Müller

mm-skole@aalborg.dk | +45 93520907

Regninger + klubber og hold + knallertkørekort

Karina Brøndum Nielsen

kab-skole@aalborg.dk | +45 93520903

Holdoprettelse og personale

Ulla Brix Lundtoft

ubl-skole@aalborg.dk | +45 93520906

Projekt- og udviklingsafdelingen

Ungebyrådssekretær

Anne Juel Larsen

kontakt@aalborgungebyraad.dk / +45 5086 1666

Talenthold og netværk

Anders Møller Nielsen

andn-skole@aalborg.dk  |+45 9352 0914

Skoleskak-koordinator og evalueringsninja

Anders Kjær Møller

amol-skole@aalborg.dk |+45 9352 0919

Internationalt, kunst og kultur

Camilla Lindum

cl-skole@aalborg.dk | +45 93520905

App- og spiludvikling

Christian Skriver Kragegaard

christian@ungaalborg.dk | +45 9352 0910

Presse og kommunikation

Mogens Rude

morp-skole@aalborg.dk | +45 93520909

Formidling- og multimediekommunikation

Mads Sawman

mads@ungaalborg.dk | +45 93520908

Friluftskoordinator og Vandcenter

Mikael Krabbe
mkr-skole@aalborg.dk |+45 9352 0912

KONTAKTLÆRERE

Listet alfabetisk efter skole. UngAalborg har kontaktpersoner på alle 38 skoler med overbygning som kan informere, hjælpe og sætte i gang. De tager gerne imod spørgsmål og kan guide jer gennem UngAalborgs mange tilbud.

Både unge og forældre er altid velkomne til at kontakte UngAalborgs kontaktlærere.

Byplanvejens Skole

Rita Pedersen | rita0166@bypsko.dk
Martin Hedegaard | mart831g@bypsko.dk

Farstrup Skole

Katrine Rank Knudsen
katr5059@farnet.dk | 2395 5359

Ferslev Skole

Pernille Gaardsøe
pg@ferslevskole.dk | 3011 0292

Filstedvejens Skole

Lone Klausholm
lk@filstedvejensskole.dk | 2181 7761

Frejlev Skole

Morten Højberg
mort224a@freskonet.dk | 3126 6364

Gandrup Skole

Christian Hjort
christian.hjort4@gandrupskole.dk | 2699 3577

Gistrup Skole

Søren Dahl
sd@gistrup-skole.dk | 2520 0858

Gl. Hasseris Skole

Mikkel Juhl Søndergaard
mikk5430@glhas.dk | 2873 2918

Gl. Lindholm Skole

Karsten Madsen
madsen@gllindholm-skole.dk | 4061 2662

Gl. Lindholm Skole

Karsten Madsen
madsen@gllindholm-skole.dk | 4061 2662

Gudumholm Skole

Jan Lindblad Carlsen
janlindbladcarlsen@gmail.com | 2852 3808

Gug Skole

Dianna Jensen
diannajensen10@gmail.com | 3199 0067

Hals Skole

Marianne Skaarup Andreasen

mari8407@halsskolenet.dk | 30 28 98 16

Herningvej Skole

Flemming Lind

flemming.lind@herningvej-skole.dk | 2554 9462

Højvangskolen

Mette Andersen | mv@hvang.dk

Kurt Løth | kurt0511@hvang.dk 

Klarup Skole

Andreas

Kongerslev Skole

Jacob Sørensen

jaco742c@kongenet.dk | 2991 8394

Mellervangskolen

Mads Lassen

mads.peter.myrup.lassen@skolekom.dk | 2828 3510

Mou Skole

Nicolaj Schaumann

nicolaj_schaumann@hotmail.com | 2538 6938

Nibe Skole

Casper Nedergaard Rosa

casp9200@nibsko.dk | 60 13 05 96

Nr. Uttrup Skole

Jonas Sønderby Christensen

 jona544e@nusk.dk | 41 31 80 29

Privatskoler

Dianna Jensen

diannajensen10@gmail.com | 27 21 11 70

Seminarieskolen

Tom Laursen

tl@seminarieskolen.dk | 2623 5747

Skansevejens Skole

Kurt Jensen

kurt.j@skansevejens-skole.dk | 2129 2921

Sofiendalskolen

Christine Gunneklev

chri19w8@sofienet.dk | 5370 0374

Stolpedalsskolen

Tinna Kellberg

tinna.kellberg1@stolpedalsskolen.dk | 2960 4725

Sulsted Skole

Jesper Blok Nielsen
jesp9497@sulsk.dk | 28 26 66 93

Svenstrup Skole

Nikolaj Lüdeking
nl@svenstrupskole.dk | 3166 5155

Sønderbroskolen

Jeanette Christensen
jc@soenderbroskolen.dk | 2392 2980

Sønderholm Skole

Benjamin Laursen
blaur606@hotmail.com

Tofthøjskolen

Rune Dollerup
rune2932@tornsk.dk | 26 84 91 09

Tornhøjskolen

Rune Dollerup
rune2932@tornsk.dk | 26 84 91 09

Vadum Skole

Heidi Gregersen
hg@vadumskole.dk | 2680 2376

Vejgaard Østre Skole

Lone Klausholm
lk@filstedvejensskole.dk | 2181 7761

Vestbjerg Skole

Karin Keller Albrechtsen
karinkelleralbrechtsen@gmail.com | 61 75 71 43 

Vester Hassing Skole

Flemming Bugge
houbanden49@gmail.com | 2184 4859

Vester Mariendal Skole

Poul Routhe
poul.routhe@skolekom.dk | 4252 6215

Vesterkærets Skole

Lars Gross Pedersen
lars.gross@gmail.com | 2332 5111

Vodskov Skole

Poul Andersen
pband@vodskovskole.dk | 2712 4741

UNGDOMSKLUBBER

Listet alfabetisk efter klubnavnUngAalborgs 32 klubber er alle bemandet med en ansvarlig klubleder. Her kan du få svar på din spørgsmål vedrørende klubben. 

Ellidshøj Ungdomsklub

Kasper Klit Madsen
klit22@hotmail.com | 5124 3533

Farstrup Ungdomsklub

Katrine Thoftstrup Møller
katrine.t.moeller@gmail.com | 6165 5539

Ferslev Ungdomsklub

Bent Agersø
beag1@aalborg.dk | 2383 4747

Frejlev Ungdomsklub

Morten Højberg
mort224a@freskonet.dk | 3126 6364

Gandrup Ungdomsklub

Lars Axelsen
lsax-skole@aalborg.dk | +45 93 52 09 17

Gistrup Ungdomsklub

Michael Erik Rasmussen
mira-skole@aalborg.dk |  ++45 93 52 09 20

Godthåb Ungdomsklub

Christian Bodilsen
cbje-skole@aalborg.dk | 2142 3105

Grindsted Ungdomsklub

Christian Bodilsen
cbje-skole@aalborg.dk | 2142 3105

Gudumholm Ungdomsklub

Henrik Bundgaard
hb-skole@aalborg.dk | 9352 0583

Gug Ungdomsklub

Louise Sejer Christensen
losc-skole@aalborg.dk | 25 20 04 39

Hals Ungdomsklub

Søren Nielsen
sn-skole@aalborg.dk | 30 11 82 25

Hasseris Ungdomsklub

Lars Valdemar Lindhardt
lars.valdemar.christensen@skolekom.dk | 2825 8299

Hou Ungdomsklub

Line Bylund
bylundline@hotmail.com | +45 42 23 63 03

Klarup Ungdomsklub

Michael Pedersen
pedersenmt@gmail.com | 2947 9068

Kongerslev Ungdomsklub

Flemming Ejstrup
ejstrup.flemming@gmail.com | 2213 6955

Løvvang Ungdomsklub

Ole Kræmmer
olk-skole@aalborg.dk | 3028 8239

Mou Ungdomsklub

Anders Møller
aaamoeller@hotmail.com | 2251 1879

Multihuset Vodskov

Randi Astorp
ra-skole@aalborg.dk | 4060 0605

Nibe Ungdomsklub

Leif Nilsson
lean-skole@aalborg.dk | 4091 3004

Nørholm Ungdomsklub

Susanne Glerup Christensen
sgc@noerholmskole.dk | 4110 5273

Sejlflod Ungdomsklub

Hannibal Lytje Hansen
hann0020@tofthill.dk | 4128 0259

Skørbæk-Ejdrup Ungdomsklub

Morten Muhlig
mgmuhlig@hotmail.com | 3025 5788

Sulsted Ungdomsklub

Henrik Sølgaard
henriksoelgaard@hotmail.com | 2144 8059

Sønderbro Ungdomsklub

Michael Andersson Boesen
bakboesen@hotmail.com

Sønderholm Ungdomsklub

André Olesen
andreolesen82@gmail.com | 2910 9797

Tylstrup Ungdomsklub

Lærke Sørensen
laerkesorensen@live.dk

Ulsted Ungdomsklub

Martin Svensson
hanne-martin@mail.dk | 4088 4317

Vadum Ungdomsklub

Steen Lage
lage65@live.dk | 2860 9433

Vejgaard Ungdomsklub

Lau Corneliussen
corn@live.dk | 2119 0095

Vestbjerg Ungdomsklub

Mads Brøndum Christensen
mads_broendum@hotmail.com | 4111 6456

Vester Hassing Ungdomsklub

René Nielsen
r.nielsen74@gmail.com | 4034 2766

Visse Ungdomsklub

Jens Amtoft
jensamtoft@gmail.com | 2520 0900

Kultur- og ungdomshuse

KUL Nordkraft
Rolf Bekker (husleder)
rolf@station10.dk  | 2520 0630

Street Station
John Brun (husleder)
bmxogskatehallen@gmail.com  | +45 25 20 07 41

Ungdomshuset Station 10
Rolf Bekker
rolf@station10.dk   |     |   2520 0630

Else Petersen
else@station10.dk   |   2520 0631  |  

Aktivitetshuse

Skatehallen i Vejgaard
John Brun (husleder)
bmxogskatehallen@gmail.com  | +45 25 20 07 41

Crossbanen i Hvorup
Lars Axelsen
sax-skole@aalborg.dk | 93 52 09 17

UngAalborg Vandcenter
Mikael Krabbe
mkr-skole@aalborg.dk |+45 9352 0912