Frejlev Ungdomsklub

Frejlev Ungdomsklub

Frejlev Ungdomsklub

Læs mere eller tilmeld dig herunder…

Ungdomshuset Frejlev danner rammerne for et trygt og åbent ungemiljø.

Her er højt til loftet og de unges medbestemmelse er en stor del af værdigrundlaget. I klubben har vi et lækkert diskotek, en bar, computere, poolbord, bordfodbold, bordtennis, indendørs boldrum samt kreativt værksted. Vi har altid god tid til en snak om stort eller småt og det sociale samvær er en stor del af klubbens DNA.

Vi afholder flere gange om året klubfester og udflugter ud af huset!

Frejlev Ungdomsklub

Tid og Sted onsdag 28. sep. kl. 19:00-22:00 (sidste gang: onsdag 31. maj kl. 19:00-22:00)
Alder Fra 12 år og 4 måneder til og med 19 år og 8 måneder eller du skal gå på et af følgende klassetrin 7. 8. 9. 10.
Holdnummer
Max tilmeldinger 9999
Sted Frejlev Ungdomsklub
Tilmeldingsfrist mandag 31. jul. 2023 kl. 20:00
Pris Deltagelse er gratis

Tilmeld

I samme kategori

Fed Fredag

Fed Fredag

Er du frisk på en tur på rodeotyren, fun animals race, lokumsræs og diskotek?

læs mere
Team UngMX

Team UngMX

Som medlem af Team UngMX kan du komme og køre motocross hver fredag efter skole. Du kan også hænge ud med andre kørere, og der er tid til dækspark og socialt samvær. Al kørsel foregår på skolens maskiner, og du får et personligt træningsprogram som du selv er ansvarlig for at gennemføre. Vel mødt til træning i Team UngMX

læs mere