Nibe Ungdomsklub

Nibe Ungdomsklub

Vi har et diskotek, en café, poolbord, bordtennisbord, bordfodbold, en sal hvor man kan spille bold, storskærm med PS4...

Læs mere eller tilmeld dig herunder…

Nibe Ungdomsklub danner rammerne for et trygt og åbent ungemiljø. De unges medbestemmelse er en vigtig parameter i vores værdigrundlag. Vi har et diskotek, en café, poolbord, bordtennisbord, bordfodbold, en sal hvor man kan spille bold, storskærm med PS4, og ellers kan man bare hænge ud med sine venner. De voksne har altid tid til en snak om stort og småt, og det sociale samvær er en stor del af klubbens DNA. Vi serverer ofte noget lækkert at spise såsom frugt, enkle madretter, kage med mere, og det er gratis at spise med.

Vi afholder flere gange om året aktiviteter og turer ud af huset!

For mere info om klubben se og følg os på dette link: UngAalborg Nibe | Facebook

 

Nibe Ungdomsklub

Tid og Sted Klubbens åbningstider:

Lige uger:
Mandag og onsdag kl 18.30 – 21.30

Ulige uger:
Tirsdag og torsdag kl 18.30 – 21.30

Alder Fra 12 år til og med 19 år
Holdnummer
Tilmeldinger [SeatsLeft] ledige pladser.
(Max pladser 9999)
Sted Nibe Ungdomsklub
Tilmeldingsfrist mandag 31. jul. 2023 kl. 00:00
Pris Deltagelse er gratis kr.

Tilmeld

I samme kategori

Team UngMX , Åben træning

Team UngMX , Åben træning

Som medlem af Team UngMX kan du komme og køre motocross hver torsdag efter skole. Du kan også hænge ud med andre kørere, og der er tid til dækspark og socialt samvær. Al kørsel foregår på skolens maskiner, og du får et personligt træningsprogram som du selv er ansvarlig for at gennemføre. Vel mødt til træning i Team UngMX

læs mere